Rwa udowa ćwiczenia

Rwa udowa, jest odmianą rwy kulszowej, więc podobnie jak w przypadku rwy kulszowej charakteryzuje się uciskiem na nerw i bólem. W tym przypadku promieniuje on od lędźwi w stronę uda. Aby skutecznie leczyć rwę udową warto zastosować fizykoterapię. Jeśli jest to wczesna faza rwy udowej, o odpowiednio dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne pomogą w ustąpieniu objawów i zatrzymania postępowania choroby. Rehabilitację należy wykonywać starannie i kilka razy dziennie, a ćwiczenia są dosyć proste i można wykonywać je w warunkach domowych. Poniżej znajdziecie kilka pozycji oraz ćwiczeń, które można wykonywać w celu odbarczenia odcinka lędźwiowo – krzyżowego kręgosłupa.

Transport do Grecji
http://www.transportgrecja.pl/
Profesjonalny spedytor z wieloletnim doświadczeniem.
Transport ciężarowy pomiędzy Polską a Grecją.

Aby przyjąć pierwszą pozycję zaczynamy od leżącej pozycji na plecach, na stabilnym podłożu. Podłóż coś pod nogi, tak, aby stawy biodrowe i kolanowe były ugięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Pod głowę podkładamy poduszkę i w pozycji pozostajemy przez około 20 minut. Ćwiczenie można wykonać kilka razy dziennie, a do uśmierzenia bólu w odcinku lędźwiowym można wykorzystać zimny kompres.

Kolejną pozycją, którą podobnie wykonujemy kilka razy dziennie, przez około 20 minut rozpoczyna się od leżenia na plecach na stabilnym podłożu, z ugiętymi nogami opartymi na podłodze. Następnie pod kolana podkładamy zwinięty koc, a pod głowę i łopatki poduszkę.

Pozycją trzecią rozpoczynamy od leżenia na boku z zgiętymi stawami kolanowymi. Oburącz przyciągamy je do klatki piersiowej. Pod głowę podkładamy poduszkę, a pod pośladek zwinięty koc. Pozycję również utrzymujemy kilka razy dziennie po 20 minut.

Jeśli chodzi o ćwiczenia to zaczynamy od leżącej pozycji na brzuchu, w podparciu na przedramionach z uniesioną głową i klatką piersiową. Podbródek powinien być przyciągnięty do mostka. Unosząc głowę do góry utrzymujemy napięcie mięśniowe przez 5 sekund, a po przejściu do pozycji wyjściowej odpoczywamy 10 sekund. Ćwiczenie powtarzamy 3 razy dziennie wykonując dziesięć powtórzeń.

W drugim ćwiczeniu zaczynamy od pozycji wyjściowej leżenia na brzuchu z rozstawionymi, lekko ugiętymi rękami na podłodze na wysokości barków. Prostując łokcie unosimy głowę i klatkę piersiową do góry, po czym utrzymujemy napięcie przez 5 sekund, po czym wracamy do pozycji wyjściowej i odpoczywamy 10 sekund. Ćwiczenie powtarzamy podobnie jak poprzednie.

Ostatnie ćwiczenie rozpoczynamy stojąc bokiem do ściany w okolicy 1 metra. Przesuwamy ciężar ciała w stronę, w którą nasila się ból i po dotknięciu barkiem ściany usiłujemy dotknąć ściany biodrem. Powtarzamy ćwiczenie kilka razy dziennie po 15 powtórzeń.

Podobne wpisy